Zabiegi

Profesjonalny fizjoterapeuta w Twoim mieście

Fizjoterapia, rehabilitacja Nowy Sącz

Terapia manualna

Stosowana przede wszystkim, gdy doskwierają dolegliwości bólowe.

Znakomicie sprawdzająca się w przywracaniu pełnego zdrowia po urazach i zabiegach.

Jeśli bólowi towarzyszą dolegliwości innego typu (np. niepełny zakres ruchu w stawie) terapia manualna również znajduje w takim przypadku świetne zastosowanie.

W ramach terapii manualnej stosuję uznawane na całym świecie metody (McKenzie, Cyriax, Maitland, Kaltenborn, Mulligan oraz inne). Stosujemy również terapie wspomagające jak metoda PNF, techniki osteopatyczne oraz terapię tkanek miękkich.

 

Terapia manualna

 
 

 

 

Masaże

Jest to zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła. Jak w przypadku każdej terapii to fizjoterapeuta dobiera odpowiedni rodzaj masażu. Chyba, że pacjent jest zdecydowany na jeden konkretny. Zabieg ten można wykonać całościowo lub tylko na odcinek ciała. W naszej ofercie znajdą Państwo takie rodzaje masażu jak poniższe:

  • Masaż klasyczny/ leczniczy
  • Masaż limfatyczny
  • Masaż sportowy
  • Masaż relaksacyjny
  • Masaż odchudzający brzuch i uda
  • Masaż antycellulitowy na uda
 
 

Ćwiczenia rehabilitacyjne

To tak zwane leczenie ruchem, czyli kinezyterapia. Ćwiczenia fizjoterapeutyczne są powszechne w przypadku usprawniania i przywracania zdrowia w dolegliwościach typu ortopedycznego, neurologicznego, geriatrycznego, pulmonologicznego, kardiologicznego, po zabiegach, kontuzjach, wszelkiego rodzaju urazach, wadach postawy i innego typu przypadłościach.

Dobierzemy Państwu odpowiednie ćwiczenia skoncentrowane na wyleczenie danej dolegliwości. Otrzymają również Państwo plan ćwiczeń, który w razie potrzeby będziemy na bieżąco aktualizować.

 

Ćwiczenia rehabilitacyjne

 

Terapia wad postawy

Są to głównie ćwiczenia korekcyjne, ale również techniki terapii manualnej oraz wspomaganie terapii plastrami typu kinesiology tape w celu uzyskania prawidłowej postawy ciała.

Leczymy różnego rodzaju skoliozy, hiperlordozy (plecy wklęsłe), hiperkifozy (plecy okrągłe), a także wady stawów kończyn dolnych (np. koślawość lub szpotawość).

 
 

Rehabilitacja sportowców

Prowadzimy terapię sportowców nie tylko profesjonalistów, ale również amatorów. Najczęściej rola fizjoterapeuty polega na jak najszybszym usprawnieniu zawodnika po kontuzji. Jednakże w ramach tej rehabilitacji stosuje się szereg zabiegów przygotowawczych oraz restytucyjno-odnawiających przy stanach dużego zmęczenia wysiłkiem fizycznym.

 

 

 
 

Rehabilitacja sportowców

 

Kinesiology taping

Jest to doskonałe uzupełnienie terapii. W metodzie tej fizjoterapeuta, dzięki znajomości dziedzin takich jak anatomia, fizjologia, biomechanika ciała i inne, aplikuje plaster na ciele pacjenta w taki sposób, aby spowodować szybszą regenerację tkanek, zapewnić poprawę motoryki, zmniejszyć dolegliwości bólowe czy też zapewnić stabilizację dla stawu.

 
 

Rehabilitacja w domu pacjenta

Polecana szczególnie osobom, które z różnych powodów mają trudności z dostaniem się na terapię w gabinecie. Profesjonalny stół do terapii oraz szereg akcesoriów rehabilitacyjnych pozwolą stworzyć znakomite warunki do fizjoterapii domowej.

Wszystkie zabiegi wykonywane w gabinecie są również możliwe do wykonania w domu!

 

Rehabilitacja w domu pacjenta

 
 

Rehabilitacja neurologiczna

Dla osób borykających się z chorobami natury neurologicznej jak: stwardnienie zanikowe boczne, stwardnienie rozsiane, stan po udarze mózgu, choroba Parkinsona, porażenia, stany po urazach czaszkowo-mózgowych oraz inne schorzenia.

 

Fizomedica – profesjonalna rehabilitacja Nowy Sącz, masaże, fizjoterapia